Yogadayoga &
Marka İşbirlikleri

PAYLAŞ

Yogadayoga markası bizim için gelişimine özen gösterdiğimiz bir evlattan farksız. 2013'te markamızı oluştururken kendimize bir de vizyon cümlesi bulalım demiş ve "Doğal Olarak Güzel" fikri ile tatmin olmuştuk. O gün bu gün yapmaya çalıştığımız herşey hep bu eksende oldu.

Doğal güzelliklerimiz fark etmek ve korumaya yönelik yaptığımız kendi işlerimizin yanısıra kimi zaman aynı vizyona sahip markalarla işbirliklerine de giriyoruz. Bu işbirlikleri:

  1. Kurumsal çalışanlara özel workshoplar
  2. Marka sözcülüğü
  3. Marka ürünü ile aynı eksende olacak uygulama videoları
  4. Ürün tanıtım videoları

şeklinde olabiliyor. Her birinden burada kısaca bahsedeyim. Eğer bu konularda iletişime geçmek isterseniz sayfanın sonundaki iletişim formunu doldurmanız yeterli.

Yogadayoga Takipçi Raporu

Instagram ve Youtube Takipçi Raporumuz'u buradan inceleyebilirsiniz.

1. Kurumsal Çalışanlara Özel Workshop

Kurumsal dünya çalışanı olduğum yıllarda, Yüz Yogası ve Hatha Yoga benim kendim için yaptığım, stres yükünden biraz olsun kurtulma pratiğimdi.

Bu anlamda kurumsal firmalarla da zaman zaman yüz yüze veya online olarak yüz yogası ve hatha yoga workshopları yapıyorum.

Genelde 1,5 saat yaptığım bu workshoplar kısa bir tanışmadan sonra karşılıklı pratik şeklinde oluyor ve soru cevapla bitiyor. Pandemi öncesi hep toplu bir mekanda yüz yüze yapmayı tercih ettiğim bu etkinlikleri, pandemi ile beraber tabii online olarak ta yaptık.

Eğer kendi kurumsal çalışanlarınız için bu şekilde bir işbirliği talep ederseniz, aşağıdaki iletişim formundan bana yazabilirsiniz.

2. Etkinliklerde Marka Sözcülüğü

Şimdiye kadar yaptığımız bir diğer uygulama da markaların düzenlediği etkinliklerde onların ürünlerini de kullanarak yaptığım yüz yogası dersleri oldu. Yüz Yogası yaparken; yüzümüzü temizlemek, masaj yapmak, koruyucu krem sürmek gibi birçok işlemi de bir arada yapıyoruz. Bunu markaların ürünlerini kullanarak yapmak tabii ki çok anlamlı ve yerinde bir iş birliği oluyor.

Eğer etkinliğinizde marka sözcüsü olarak bir işbirliği talep ederseniz, aşağıdaki iletişim formundan bana yazabilirsiniz.

3. Marka ürünü ile aynı eksende olacak uygulama videoları

Sosyal medya... Gerçekten çok ciddi bir güç. Marka olarak bunun farkındasınız. Ama biz, hepimiz... sosyal medyada ilgiyle takip ettiğimiz hesaplar kurumsal hesaplardan ziyade kanlı-canlı kişiler oluyor. Bu nedenle zaman zaman markaların sosyal medya hesaplarında kullanılmak üzere kısa ama etkili içerik videoları da hazırlıyoruz. Aşağıdaki Watsons Türkiye ile yaptığımız işbirliği buna güzel bir örnekti.

Eğer bu nevi kısa video yapımı ile ilgili bir işbirliği talebiniz varsa, aşağıdaki iletişim formundan bana yazabilirsiniz.

3. Ürün Tanıtım Videoları

Ben güven ve samimiyetin 5 duyu organları ile algılandığına pek inanmayanlardanım. Nedeni ise şu... Siz ne söylerseniz söyleyin, reklam olsun diye konuşursanız karşınızdaki bunu hisseder. Nasıl hisseder?!? Valla bu kısmını ben de tam çözemedim... ama hisseder. "Kokar" tabiri caizse. O yüzden hedef kitlelerini Yogadayoga'nın takipçileri ile eşleştirip (Yogadayoga Takipçi Raporu), buradan salt satış hedefleyen markalarla işbirliği yapmaya hiç ama hiç niyetim yok.

Ama bazen şu oluyor... gerçekten benim de problemim olan bir konuyu birilerinin muhteşem bir şekilde çözdüğüne ben de şahit oluyorum. O zaman bundan herkesi haberdar etmek beni gerçekten mutlu ediyor. Konunun otoritesi olayım, olmayayım kendi deneyimimi paylaşıp yardımcı olmayı seviyorum. O nedenle marka dayatması bir senaryo ile değil de, bize ait olacağını hissettiğimiz bir hikayede marka ve ürün tanıtımı işbirliklerini de kabul ediyorum.

Aşağıdaki Beauty Pillow işbirliği buna güzel bir örnektir. Kendileri marka hedef kitlesini bizim takipçilerimize yakın bulmuş, yaptıkları ürünü bizle paylaşmış ve hiçbir dayatma olmadan samimi yorumumuzu bir video olarak paylaşmamızı istemişlerdi. Sonuç zannedersem hiç düşünmediğimiz kadar başarılı oldu.

Nedeni en başta söylediğim gibi... samimiydi. Kokmadı!

Marka İşbirliği Talep Formu