Kim Bu Kız?

PAYLAŞ

Zeynep Şensoy - Yogadayoga'nın Kurucusu

İsmim Zeynep Şensoy. Ailem yukarıya doğru 7 göbek Erzurum'lu olsa da, ben 3 Eylül 1983'te (40 yıl önce 🙀) İstanbul Zeynep Kamil Hastanesi'nde Dünya'ya gelmişim.

Çocukluğumdaki kariyer hayalimin spor akademisi veya konservatuara girmek olduğunu hatırlıyorum. Sonra arada ne oldu, ne bitti... hiç bana sormayın!?! ama 2010'ların başında hayallerinin peşinde koşmak yerine, elinde altın bileziği olması gereken her Türk Genci gibi ekonomi mezunu bir plaza kadını olarak kurumsal hayatın ortasında buluverdim kendimi.

Sigortalanmış hayatım; rutininde devam ederken, kendi sağlığım için devam ettiğim yoga eğitimlerimin büyüsüne kapılarak yurtdışında katıldığım uzmanlık programları, 2013'te tekrar içimde o çocukluktan kalma dürtüyü harekete geçirdi. Nihayet vakit tamam oldu ve hayatımın monoton da olsa nispeten güvenli limanından, tadını hiç bilmediğim girişimcilik denizine ben de yelken açmaya karar verdim.

2013'te kurduğum Yogadayoga - Doğal olarak Güzel markası ile öğrencilerime Yüz Yogası Hatha Yoga ve Hamile Yogası dersleri vermeye başladım. Başta gerçekten hem kendim hem de ailem için ürkütücüydü herşey, keyifli bir yolculuk olduğunu ancak bugün geri baktığında görebiliyor insan.

Yaptığım özel dersler, atölyeler, etkinlikler ve ülkemizin cennet köşelerine düzenlediğim kamplarda insanların hayatına gözle görülür biçimde dokunabilmek... hayatın şu hengamesi içerisinde başkaları için pozitif bir alan yarattığını görebilmek meğer çok insana nasib olamayan bir kariyer imkanıymış.

Bugün hala; Yüz Yogası, Hatha Yoga ve Yüz Bantlama gibi alanlarda Online Dersler verip ve ülkemizin cennet noktalara kamplar düzenliyorum.

Bir gün sizinle de yollarımız kesişir mi bilemem ama samimi olarak hepimiz için dileğim; topu topu bir tanecik olan hayatımızı her halde en güzel şekilde yaşamak... daha da önemlisi her halde yaşantımızı en güzel şekilde görebilmek.

Hoş Kalın!
Zeynep Şensoy